Hesabım
  Menu
  Sepetiniz

  Kargo Rehberi

  Kargo Rehberi - Teslimat


  inegolmobilya.com bir Mobilya Pazaryeri Uygulamasıdır. Bu nedenden dolayı sistemimiz içerisinde yüzlerce satıcı mağazası bulunmaktadır. Satıcı mağazaları ürünlerinin sevkiyatlarını ve gönderim yöntemlerini kendileri belirler. Bunlar bir kargo firması veya ürün ebatına göre bir nakliye firması olabilir.


  Kargo ile yapılan teslimatlarda; 

  • Yasa gereği hacmi 30 desi ve üzeri olan paketler bina kapısında teslim edilir, evinin bulunduğu kata çıkartılmaz. Örneğin küçük boy bir orta sehpa daire katına kadar çıkartılırken, büyük boy koltuk teslimatı bina önüne yapılabilir.


  Teslimat türü aldığın ürüne göre değişiyor. Teslimat detaylarında ürünün nakliye mi yoksa kargoyla mı geleceğini satıcı tarafından belirleniyor. Ürün sayfasında nakliye ile gönderilen ürünler için ‘Nakliyeli Teslimat’, kargo ile gönderilen ürünler için ‘Kargoyla Teslimat' belirtiyoruz. 


  Nakliye ile gönderilen ürünler gönderi me hazır olduğunda, mağaza satıcı temsilcisi seninle iletişime geçerek teslimat için nakliye ve alıcının müsait olduğu planlaması yapılır. Sen uygun olan zamnı seçtikten sonra da teslimat tarihini planlıyor. Yol durumu, hava şartları gibi nedenlerden ötürü teslimat için tam gün bilgisi veremiyor; ama yola çıkmadan 1 gün önce mağaza satıcı temsilcisi seni arayarak bilgi veriyor. 


  • Ürünü teslim almadan önce mutlaka ürün paketinin hasar kontrolünü yapmanı öneririz. Ürün paketinde veya üründe herhangi bir hasar bulunması durumunda kargo görevlisine ‘Hasar Tespit Tutanağı’ tutturarak, tutulan tutanak ve hasarlı ürün resimlerini destek@inegolmobilya.com mail atarak veya inegolmobilya.com Destek biriminden sipariş numaranızı belirterek iletmenizi rica ederiz. 


  Kargoyla gönderilen ürünlerin tedariğinde bir aksaklık yaşanması durumunda, seni daha fazla bekletmemek için siparişin otomatik olarak ücretsiz iptal edilir. Önce bilgilendirme yapılarak sizin bilginiz dahilinde siparişinizin ödemesi hesabınıza kesintisiz aktarılır.