Hesabım
  Menu
  Sepetiniz

  inegolmobilya.com-Alezler

  Yataklar için koruyucu kılıf olarak kullanılan alez, yatağa çarşaf serilmeden önce takılan örtüdür. Yatağın kirlenmesini ve sıvı geçirmesini önlemek amacıyla geliştirilen ürün, iki katmandan oluşur. Üst katmanda kalan pamuklu yüzeyi ve sıvı geçirmeyi önleyen polyester ikinci yüzeyi ile hem yatağı temiz tutmayı sağlar hem de konforlu bir uykuya imkan verir. Üretildiği malzemeye göre farklı modellere sahip olan alez çeşitleri, kapitoneli ve sıvı geçirmez olarak değişiklik gösterir.

  Standart bir kullanım sunan kapitoneli alezler, pamuklu dokusu ile öne çıkar. Uyku sırasında daha konforlu bir tasarıma sahip olduğu için tercih edilen ürünler, bakterilerin yatakta barınmasını önler. Kapitoneli ürünler arasında tüm kenarları lastikli veya sadece köşeleri lastikli modeller bulunur. Yatak kenarlarına kadar gelen ve köşelerine dikilen lastikler sayesinde yatağa kolayca takılan ürünler, ortada toplanma yapmaz. Kenarları lastikler ile döşenmiş ürünler ise yatağın şeklini alır ve yatağı kenarları ile birlikte kavradığı için kayma ya da toplanma yapmadan işlevsel bir kullanım sunar. Aynı zamanda kanserojen maddeler içermeyen ürünler, sağlıklı bir kullanım sergiler.

  Alez çeşitleri arasında yer alan su geçirmez yatak koruyucular ise, çeşitli sıvılardan yatağı tam korur. Sıvı geçirmeme özelliğinin yanında gözenekli yüzeye sahip olduğu için nefes alan bir yapıda olan koruyucular, yazın terletmez ve havlu üst yüzeyleri ile kışın sıcak tutar. Su geçirmez alezler arasında %100 pamuktan üretilen ve çarşaf gerektirmeden de kullanılabilen çift kişilik ürünleri bulabileceğiniz gibi, tek kişilik ürünleri ve bebek yatakları için üretilmiş bebek alezlerini de bulabilirsiniz. Antibakteriyel yüzeyi ve alerji yapmayan pamuklu dokusu ile tercih edilen yatak koruyucular; elyaf, yün, pamuk ve kaz tüyü gibi iç dolgu malzemeleri ile de farklılık gösterir. Leke tutmayan bir yüzeye sahip olduğu için kolay temizlenen sıvı geçirmez alezler, sağlam dış yüzeyi ile dayanıklı bir yapıdadır. Yatak koruyucuların yanında yastık alezleri de ürünler arasında yerini alır. Kapitone ve sıvı geçirmez olarak ayrılan yastık alezlerinde pamuklu yüzeye sahip mikrofiber ürünleri bulabilirsiniz. Standart ebatları ile uyum sorunu yaşamayacağınız ürünlerin kalınlıklarını inceleyebilirsiniz.

   Alez Fiyatları

  Yatak koruyucu fiyatları ürünlerin üretildiği malzemeye, kalınlığına ve kalitesine bağlı olarak değişir. Özellikle alez fiyatlarını ürünün içeriğinde kullanılan dolgu malzemesi belirler. Kaz tüyünden üretilmiş, özel tasarıma sahip koruyucuların kalınlıklarını inceleyebilirsiniz. Fiyatları ile benzer modellerden ayrılan kaz tüyü alezler dışında, mikro elyaf dolgulu ürünler de aynı fiyat aralığında kullanıcıya sunulur. 3 denye kalınlığında elyaftan üretilen ürünleri ünlü ev tekstil ürünleri ile tanınan markalardan temin edebilirsiniz. Mikro elyaf dolgulu ürünler arasında cazip fiyatlara satılan farklı markaların ürünleri de yer alır. Doğal yapısı ile öne çıkan %100 yün alez çeşitleri ve pamuktan üretilen koruyucu çeşitleri ise benzer modellerden daha uygun fiyatlara sahiptir. Sağlıklı kullanımı ile öne çıkan yün ve pamuk ürünlerin fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

  Kapitone alezler ise kalitesine ve ebatlarına uygun fiyatlara ile kullanıcıya sunulur. Özellikle mikrofiber dış yüzeye sahip ürünler, daha konforlu ve hijyenik kullanımı ile öne çıkar. Kapitone yatak koruyucularda lastik döşeli ürünler benzer modeller ile aynı fiyatlara sahiptir. Bebek yatakları için üretilen alez fiyatları ise ürünlerin kumaş kaplama özelliklerine paraleldir. Antialerjik yüzeyi ve koku oluşumunu engelleyen yapısı ile yastık kılıfı ile birlikte set halinde satılan bebek ürünlerini inceleyebilirsiniz. Alezler arasında yer alan yastık kılıfları da ürünün kalitesine uygun değerler ile sunulur. Farklı malzemelerden üretilen yastık ve yatak alezlerine ulaşarak bütçenize ve ihtiyacınıza uygun alez çeşidini satın alabilirsiniz.  Bu kategoride ürün bulunamadı.